ROZTOCZE

 

Roztocze to wspaniały region geograficzny we wschodniej części Polski, łączący Wyżynę Lubelską z Podolem. Ciągnie się od Kraśnika z północnego zachodu, aż po Lwów na południowy wschód. Oddziela ono Wyżynę Wołyńską i Lubelską od Kotliny Naddniestrzańskiej i Sandomierskiej. Nadzwyczajne przymioty przyrodnicze spowodowały utworzenie na tym terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz licznych parków krajobrazowych jak:
• Krasnobrodzki Park Krajobrazowy
• Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy
• Południoworoztoczański Park Krajobrazowy
• Park Krajobrazowy Lasy Janowskie
• Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej

Odwiedzając rejon Roztocza, warto zatrzymać się w miastach: Szczebrzeszym, Zwierzyniec, Susiec, Krasnobród, Guciów czy też najbardziej turystycznie atrakcyjny Zamość. Tutaj też można bez problemu znaleźć wiele różnych możliwości noclegowych. Jeśli interesują Was wygodne, nowoczesne wnętrza godne polecenia są apartamenty „Królewska kwatera”, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się ZOO, korty tenisowe oraz kryty basen. Do przepięknej starówki dzieli ich tylko odległość 1 km.
W samym centrum miasta można wynająć 20 metrowy apartament „Urban Concept”. Jeśli jednak lubicie wypoczynek z dala od miasta, w ciszy i spokoju na łonie przyrody to proponuję gospodarstwo agroturystyczne „Agroturystyka Dar” w Szopinku nieopodal Zamościa.