USTROŃ

Ustroń to bardzo popularne górskie miasteczko położone na północnych stokach Beskidu Śląskiego, nad rzeką Wisłą, nieopodal sąsiedztwa Wisły i Szczyrku. Tutaj każdy amator aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Dla fanów pieszych wędrówek, przygotowano wiele turystycznych szlaków, dla zwolenników rowerowych eskapad wyznaczono wspaniałe, urozmaicone trasy, na narciarzy czeka wiele atrakcyjnych stoków, a dla szukających atrakcji na wodzie i w powietrzu też czyha wiele wyzwań.

Odwiedzając Ustroń, koniecznie trzeba wyjechać kolejką linową na Czantorię, z której roztacza się wspaniały widok na okolice. Tam też można skorzystać latem z toru saneczkowego, a zimą zjechać na nartach. Równica to kolejny punkt na mapie Ustronia, który warto zobaczyć. Na tym szczycie znajduje się park linowy, tor saneczkowy, park rozrywki, strzelnica dla dzieci, schronisko, karczmy i piękne widoki.

Z noclegiem też nie powinno tutaj być problemu, gdyż rynek oferuje wiele możliwości, od pokojów gościnnych, poprzez schroniska, domki letniskowe po bardzo ekskluzywne hotele. Niedaleko Czantorii, zaledwie 200 m od ośrodka znajduje się „Willa pod Czantorią”, oferująca pokoje i apartamenty. Obiekt dysponuje sezonowym basenem z podgrzewaną wodą i daje możliwość zakupu karnetów narciarskich i bezpośredni dostęp do stoku.