WISŁA

Perłą Beskidu Śląskiego jest Wisła, miejscowość leżąca w dolinie rzeki Wisły, gdzie właśnie u podnóży Baraniej Góry ma bierze swój początek. Od zachodu otocza ją Czantoria, Stożek i Przełęcz Kubalonki, a od wschodu Równica, Trzy Kopce Wiślańskie i Przełęcz Salmopolska.

Posiadająca swój urok Wisła tętni życiem przez cały rok. Ze względu na bogatą ofertę noclegową, bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą narciarską, zachwycające trasy turystyczne i moc atrakcji, turyści chętnie odwiedzają to miejsce. Miasto dla swoich gości oferuje również korty tenisowe, basen kąpielowy i staw kajakowy.

Jeśli chcecie poczuć się swojsko i beztrosko jak u babci polecam pokoje w „Willi jak u Babci” oddalonej od centrum zaledwie 15 min. Pokoje znajduję się 7 km od wyciągu narciarskiego Stożek, oraz od skoczni narciarskiej im. Adama Małysza. Z kolei 3 min drogi od wyciągu narciarskiego Partecznik położone są „Apartamenty Tęczowe Wzgórze”, dysponujące przestronnie i stylowo urządzonymi apartamentami z aneksem kuchennym i łazienką z prysznicem. Z okiem pokoi roztacza się wspaniały widok na góry i ogród. Do wyciągu Nowa Osada Gości dzieli ich odległość ok. 8 minut, a do ośrodka narciarskiego Cieńków zaledwie 10 min. Tak więc jest to doskonała baza na wypady narciarskie.