Cena hotelu w Rzeszowie a w Warszawie

Wielu osobom hotele kojarzą się z dużym wydatkiem. Jednocześnie większość osób wie, że np. Rzeszów jest miastem tańszym niż Warszawa. Również firma www.bluediamond-hotel.pl pokazuje, że da się połączyć rozsądną cenę z wysoką jakością. W tym artykule porównamy hotele z Rzeszowa z tymi znajdującymi się na terenie Warszawy.

W ten sposób postaramy się wyciągnąć kilka wniosków, które płyną z prostego porównania:

Rodzaj hotelu Cena Warszawa Cena Rzeszów
Pięciogwiazdkowy 427 357
Czterogwiazdkowy 283 243
Dwugwiazdkowy 120 83
Trzygwiazdkowy 135 150
Dwugwiazdkowy 115 120
Czterogwiazdkowy 219 183
Pięciogwiazdkowy 300 268
Trzygwiazdkowy 150 140

Oczywiście to są tylko przykładowe hotele. Jednak nawet krótki przykład udowadnia, że różnica jest widoczna gołym okiem. Oczywiście nie oznacza to, że Rzeszów musi być tańszy niż Warszawa. W każdym z tych miast można znaleźć tańsze hotele. Na korzyść Warszawy działa również rozbudowana komunikacja miejsca, która ułatwia podróżowanie w sytuacji, gdy hotel jest położony w mniej dogodnym miejscu.

Hotele z Rzeszowa – centrum.

Natomiast Rzeszów wyróżnia się zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi cenami hotelów położonych w centrum miasta.

Jednocześnie nie ma znaczenia, do którego z tych miast się wybierzesz, zawsze warto stosować się do jednej zasady. Zanim wybierzesz nocleg porównaj ceny placówek położonych w różnych częściach miasta, oraz to jak funkcjonuje w danej miejscowości komunikacja. To jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy to jak spędzisz czas w danym miejscu.