Kiedy nie powinieneś decydować się projekt małego domu?

Wielu z nas przeglądając projekty małych domów autorstwa www.e-domy.pl/ bez problemu umiałoby sobie wyobrazić zamieszkanie w takim budynku. Patrząc na propozycje z katalogów biur projektowych, w myślach już urządzamy nasze cztery kąty, kupujemy meble, przeprowadzamy remonty. Zanim jednak zdecydujesz się na projekt małego domu, zastanów się czy jest to na pewno najlepszy wybór dla ciebie i twojej rodziny.

Odradzamy wybór budynku skromnych rozmiarów, jeśli:

 

  • Planujesz dużą rodzinę z gromadką dzieci. Lepiej zrezygnować z myśli o projekcie małego domu i od razu postawić na coś większego.
  • Twój dom będzie centrum towarzyskim. Salony w mniejszych budynkach spokojnie pomieszczą spore grono znajomych, jednak trudno będzie przenocować większą liczbę osób.
  • Lubisz duże przestrzenie. Choć projekty małych domów gwarantują przestronność, to jednak ilość i rozmiar pomieszczeń są mocno ograniczone przez dostępną powierzchnię.
  • Wiesz, że wkrótce przyjmiesz rodziców do siebie, gdyż będą wymagali opieki. Oferty mniejszych budynków mają tą wadę, że dość trudno podzielić je na dwie osobne części zapewniające prywatność obu stronom.
  • Nie wyobrażasz sobie mieszkania bez balkonu. Większość projektów małych domów dotyczy budynków parterowych, ewentualnie z poddaszem.