Aranżacja małego mieszkania

Niegdyś styl minimalistyczny cechował się surowością i wręcz laboratoryjnym charakterem, co często zniechęcało wielu ludzi i nie był aż tak popularny, jak to ma miejsce dzisiaj. Obecnie nowoczesne wnętrza są znacznie łagodniejsze i bardziej przytulne, natomiast ewoluowały znacząco w stronę funkcjonalności. Okazało się także, że to idealne rozwiązanie dla małego metrażu. Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji małego małego mieszkania w stylu nowoczesnym? Czego unikać, a na czym się kupi? Na te pytania odpowie specjalista z Homekoncept shop .

 

  1. Urządzając nowoczesne wnętrza skup się na jednym punkcie centralnym. Może to być np. stół w jadalni, czy też łóżkow sypialni, lecz ważne jest, aby tylko jeden lub niewielka ilość takich puktów dominowała w pomieszczeniu. Efekt ten można szybko użyskać posługując się skoncentrowanym oświetleniem lub klikoma właściwie usytuowanymi punktami świetlnymi.
  2. Prostota w nowoczesnym wnętrzu, to droga do szczęścia, bo dzięki niej oszczędzisz sporo miejsca, skupisz się na najważszejszych elementach, postawisz na funkcjonalność urządzeń i mebli i przede wszystkim unikniesz wrażenia chaosu.
  3. Stonowane barwy – spowodują, że poczujemy przestrzeń. Lekkie, neutralne kolory mebli lub ścian pozwolą nam odpocząć i sprawią, że pomieszczenia będą się wydawały znacznie większe, niż są w rzeczyistości. Nowoczesne wnętrze jest na ogół jasne i nie przygnębia swoją kolorystyką. Nawet zastosowanie kontrastów, które są typowe dla stylu modernistycznego nie może dominować i na ogół jest przełamane delikatnymi, relakrującymi kolorami.
  4. Wielkie i ozdobne sofy czy też masywne bryły nie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu – zostaw je użytkownikom dużych domów, gdzie przestrzeni jest na tyle dużo, że wręcz ciężko uniknąć wrażenia pustki. Postaw na lekkość mebli w stylu skandynawskim, czy też klasyczne kszałty mebli z lat pięćdziesiątych.

 

Pamiętaj, że nowoczesne wnętrza najleppiej urządzać powoli i rozmysłem. Istnieje wiele sklepów internetowych, gdzie znajdziesz meble i dodatki w takim właśnie stylu.