KARPACZ

Karpacz położony jest w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Łomnica, w Karkonoszach. Jego granice leżą u podnóża najwyżej położonego szczytu Sudetów Zachodnich – Śnieżki. Miasto to, obecnie najbardziej popularny ośrodek turystyczny w Karkonoszach, oferuje swoim gościom wyśmienite warunki do uprawiani turystyki o każdej porze roku. W zimie można tu skorzystać z fantastycznie przygotowanych tras narciarskich, a latem z urozmaiconych szlaków górskich, wyciągu krzesełkowego na Kopę, tras rowerowych, trampolin, torów saneczkowych czy bungee. Każdego roku miasto jest odwiedzane przez około 15 tys. turystów z Polski jak również z zagranicy. Wszystkich ich wita bogata i różnorodna baza noclegowa, która obejmuje: hotele, apartamenty, wille, pensjonaty domy gościnne i wiele, wiele innych.


W malowniczej części Karpacza znajdują się bardzo przystępne cenowo „Apartamenty Sun & Snow Komuny Paryskiej”, oddalone od centrum miasta o ok. 1,5 km. Każdy z oferowanych pokoi posiada taras oraz wyposażony aneks kuchenny. W apartamentach znajduje się również kominek i pokój do wypoczynku. Do najbliższego stoku trzeba pokonać odległość 900 metrów.
Innym, bardzo stylowo urządzonym obiektem jest „Dom górski”. Goście bardzo pozytywnie oceniają to miejsce ze względu na dogodną lokalizację (do Parku Rozrywki Westrn City – 2,1 km, do Parku Wodnego Tropikana – 2,2 km, 900 metrów do wyciągu narciarskiego Kolorowa), oraz pysznego, regionalnego jedzenia.