WROCŁAW

 

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, w południowo-zachodniej Polsce. Miasto zlokalizowane jest na terenie Niziny Śląskiej w Pradolinie Wrocławskiej. Dumnie nosi miano Wenecji Północy, co związane jest z otoczeniem wód powierzchniowych, gdyż do przypływającej przez miasto Odry wpadają aż cztery dopływy.
Architektura, zabytki i wspaniały klimat miasta przyciągają uwagę turystów tym samym jest to jedno z chętniej odwiedzanych miast w Polsce. Wrocław został wyróżniony wśród 230 miast świata jako „Najlepsze miasto do życia” oraz jako jedyne miasto z Polski został ujęty w rankingu jako miasto wyróżniające na biznesowe centrum. W związku z tym zarówno baza hotelarska jak i gastronomiczne jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Miejsca oferujące noclegi można znaleźć w licznych hotelach, hostelach, pokojach czy też akademikach, z których często korzystają młodzi ludzie, ze względu na przystępną cenę.

 

 

Dla osób, które lubią atmosferę i klimat starego miasta, proponuję nocleg w dwugwiazdkowym „Hotelu Piast”, z którego roztacza się widok na zabytkowy wrocławski Dworzec Główny. Z hotelu, w odległości 300m mieści się Teatr Muzyczny Capitol, a do wrocławskiego lotniska jest tylko 11 km.
Dla chcących podziwiać zielone atrakcje Wrocławia, godnym uwagi miejscem są „Art Apart Premium Centrum”, które przyciągają nowoczesnym wnętrzem w luksusowym apartamentowcu Angel Wings, usytuowanym w samym sercu Wrocławia, nad brzegiem Oławy. Jest świetny wybór dla osób, które oprócz zabytków architektury interesuje również przyroda i spacery po mieście. Do Panoramy Racławickiej trzeba pokonać ok. 600m, do dworca ok. 1 km, a do stacji linowe Polinka, z której można dojechać do wrocławskiego ZOO, Oceanarium, Czy Hali Stulecia odległość wynosi 500m.