MURZASICHLE

U podnóża Tatr Wysokich, w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego, pomiędzy Zakopanym a Białką Tatrzańską, leży malowniczo położona miejscowość Murzasichle. Nazwa wsi, która wydaje się być ciężka w wymowie, składa się z trzech części: mur-za-sichle. Słowo mur – to dawna nazwa wsi, sichle – to podmokły las lub mgły nad bagnami.

Z miejscowości roztacza się wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnicę, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów. Murzasichle jest jedną z najbardziej rozwiniętych pod względem zaplecza turystycznego wsi na Podhalu z bazą około 2000 miejsc noclegowych, i dobrym zapleczem gastronomicznym.

 

 

Jeśli planujecie bajkowe wakacje to musicie odwiedzić „Villę Bajkowa Chata”, oferującą domki drewniane w regionalnym stylu. Villa zlokalizowana jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego na wysokości 1000m n.p.m. Każdy domek wyposażony jest w oryginalne, góralskie elementy, co jeszcze bardziej przybliża nam zakopiańską tradycję. Prawdziwą atrakcją jest możliwość zorganizowania kuligu i ogniska z pieczonym baranem lub świnią, przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Na miejscu możliwe jest wynajęcie instruktora jazdy na nartach, oraz przewodnika górskiego.