WIELKOPOLSKA

Poznań

Miasto Poznań zlokalizowane jest w zachodniej części Polski, położone na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. To ważny ośrodek handlu, przemysłu, kultury, nauki i rozrywki. To miasto pełne historii, nasycone zabytkami, gdzie style architektoniczne przeplatają się naprzemiennie. To wspaniałe Stare Miasto z urokliwymi kamieniczkami i tajemniczymi zakątkami, to przepiękny Satry Rynek z Ratuszem i Zamkiem Królewskim, to również Ostrów Tumski – najstarsza część miasta, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce katedra. Poznań tętni życiem, organizując prestiżowe wystawy w galeriach i muzeach, międzynarodowe festiwale – jak słynna Malta, festyny – jak Dni Świętomarcińskie i różnego rodzaju spotkania i happeningi.

 

 

W tej tętniącej życiem metropolii, znajduje się bardzo wiele baz noclegowych, prezentujących wysokie standardy obsługi. Jest to miasto przyjazne dla turystów. Zaledwie 400 metrów od Starego Rynku mieści się „Don Prestige Residence”. Cieszy się dużym powodzeniem wśród przyjezdnych, i businessmanów ze względu na dogodną lokalizację. Zaledwie 5 min dzieli hotel od Zamku Cesarskiego i centrum handlowego Stary Browar. Odległość od Międzynarodowych Targów Poznańskich wynosi 1,5 km.

Jeśli natomiast interesuje Was odpoczynek z dala od wielkomiejskiego gwaru, godny uwagi jest „Hostel Bimba”, mający w swej ofercie 10 oryginalnych i nowocześnie urządzonych pokoi typu studio, z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi. Tam można poczuć się jak w domu.