JAROSŁAWIEC

Jarosławiec to rybacka wioska, o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, leżąca pomiędzy miejscowościami Darłowo i Wicko Morskie, na zachód od jeziora Wicko. Miejscowość leży u wybrzeża Morza Bałtyckiego na Przylądku Jarosławiec. Oprócz atrakcyjnej plaży i 2 wyznaczonych kąpielisk, w Jarosławcu znajduje się otwarty w sezonie maja do września Aquapark, w skład którego wchodzą:

  • basen ze sztuczną falą
  • basen rekreacyjny
  • basen wielofunkcyjny

Ciekawym miejscem, które warte jest obejrzenia jest Muzeum Bursztynu, przedstawiające genezę powstania bursztynu bałtyckiego. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce na świecie, gdzie w sposób scenograficzny przedstawia historię bursztynu opartą na rekonstrukcjach.

W tym miejscu możecie do woli wybierać w hotelach, apartamentach czy też pokojach. A jest w czym wybierać. Od bardzo nowoczesnego „Holiday Home & Spa”, znajdującego się 500m od plaży i otoczonego ogrodem z altanami, poprzez świadczący usługi all inclusive „Aquapark Health Resort & Medical Spa Panorama Morska”, zlokalizowanego 350 m od plaży z własnym parkiem wodnym, w którym dostępnych jest 5 basenów z podgrzewaną wodą, nowoczesne spa oraz centrum odnowy biologicznej, aż po bardziej ustronne, drewniane domki z tarasem Piastogród, gdzie w otoczeniu przyrody i w kameralnej atmosferze spędzimy wymarzony urlop.