ŻUŁAWY WIŚLANE

Żuławy Wiślane należą do makroregionu Pobrzeża Gdańskiego, obejmującego Deltę Wisły, znajdująca się od północy pomiędzy Mierzeją Wiślaną, Wzniesieniami Elbląskimi od wschodu, oraz od zachodu i południa Pojezierzem Iławskim i Kaszubskim. Na południu rzeka Wisła rozgałęzia się na Leniwkę i Nogat w okolicach Białej Góry. Teren ten charakteryzuje się niespotykanym wręcz nigdzie równinnym terenem. Zabytki Żuław to malownicze kościoły z drewnianymi wieżami, cmentarze menonickie, domy podcieniowe, oraz średniowieczne wsie. Można tutaj skorzystać z przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową, pokonać szlak menonicki, lub odwiedzić Żuławski Park Historyczny.
W regionie tym baza noclegowa jest bardzo bogata. Najbardziej rozwiniętym regionem oczywiście jest Gdańsk, który będąc stolicą województwa pomorskiego, zachęca i przyciąga turystów z całej Polski. Znajdziemy tutaj hotele, motele, pensjonaty, schroniska i pokoje gościnne i domki letniskowe. Te ostatnie popularne są szczególnie w tych mniejszych miejscowościach jak Stegny, Sztutowo, Drewnica, Rybina, Rokitnica, Myślęcin czy Sobieszewo. W tej ostatniej miejscowości szczególnie warto polecić domki letniskowe „Nad Stawem”, położone nieopodal szerokiej, czystej plaży ze strzeżonym kąpieliskiem oraz rezerwatu przyrody.
Okoł 12 km od centrum Gdańska w miejscowości Rokitnica, znajdziemy gospodarstwo agroturystyczne „Gościniec pod Kasztanem”. Oferta kierowana jest głównie do turystów, wczasowiczów, a głównie do ludzi biznesu, gdzie po wyczerpującym, aktywnym dniu można wypocząć, usiąść pod drzewem , pochodzić boso po łące czy też odpocząć przy grillu, sącząc piwo i słuchając muzyki. Gościniec otoczony jest wspaniałym sadem oraz starodrzewem. Ośrodek posiada kategoryzację Polskiej Federacji Turystyki.